Водний баланс басейну

29.03.2018

Сукупність речовин, які у воді будь-яких акваторій, називається показником мінералізації . Ще в школі, напевно, всі стикалися з такими поняттями, як концентрація солей і електропровідність води. Наприклад, чому людину може вразити удар електрикою, якщо блискавка потрапить у водоймище? Вся справа в кількості солей і мінералів, розчинених у воді - чим більше, тим вище електропровідність. І навпаки – що нижчий цей параметр, то нижча електропровідність. За провідникові властивості рідини відповідають заряджені іони.

Тепер розглянемо, які мікроелементи та сполуки знаходяться у воді плавального басейну. Для якісного обслуговування басейну ми повинні мати максимально повні відомості про речовини, які присутні у воді, що використовується. Їх може надати розгорнуте лабораторне дослідження води, яке покаже:

● Склад води, що доливається в купіль

● Хлорвмісні речовини для очищення води

● Альгіциди

● Дезінфікуючі препарати

● Засоби, що перешкоджають піноутворенню

● Стабілізатори балансу рН

● Речовини органічного/неорганічного походження, які потрапляють у басейн із навколишнього середовища


Усі речовини, згадані вище, беруть участь у освіті хімічних сполук – солей амінів . Деякі з них можуть випаровуватися, інші ж перетворюються на відкладення та накопичуються. Часто, для очищення води в басейнах застосовується гіпохлорит натрію, що призводить до утворення безлічі реакцій з речовинами у воді, які трансформуються в солі (складаються з хлорид-іонів та іонів натрію). Такі речовини, на відміну від хлор амінів, не випаровуються та накопичуються. Для видалення таких опадів рекомендується застосовувати зворотне промивання фільтра . Якщо така процедура не допомогла, проводиться заміна кварцового піску у фільтрувальній ємності. При цьому виконується часткове або повне зливання води з чаші, після чого басейн наповнюється свіжою водою.

Але додавання реагентів та різних препаратів ззовні – це не єдиний шлях до посиленого солеутворення. При випаровуванні води з басейну під дією тепла відбувається зменшення рідинної складової, при цьому всі наявні в ній речовини залишаються в чаші. Такий природний процес призводить до того, що у воді утворюються як корисні мінерали, а й солі важких металів (до 200 мг/л). Далі солі накопичуються, і цей процес може відбуватися нескінченно. За показником ступеня накопичень таких відкладень можна визначити "вік" води - тривалість її знаходження в даному резервуарі . Надлишок солей означає, що вода в басейні потребує ретельного догляду. Збільшення значень солевмісту в акваторії говорить про те, що окислювані, частково окислювані або неокислювані елементи також активно накопичуються. Це призводить до надмірного забруднення води.

Концентрація солі у воді вимірюється за пропорцією: вага речовин до обсягу рідини. Якщо проба покаже результат вище 1700-1800 мг/л, то передбачається, що у воді містяться сполуки солей, у складі яких є різні метали. Це може призвести до виникнення електрохімічної корозії цих металів і, як наслідок, до серйозних проблем технічних систем басейну. Під дією електрохімічної корозії можливе руйнування робочих вузлів та механізмів, що може вимагати додаткових ремонтних робіт. Наявність корозійних процесів видно не озброєним оком: змінюється колір будь-яких деталей з металу, які контактують безпосередньо з водним середовищем (крильчатки, кріплення, пластини, лопаті, кронштейни, грати). Якщо ви виявили подібні явища, необхідно звернутися до фахівців для сервісного обслуговування басейну. Потрібно довести показник солевмісту до позначки не більше 1000 мг/л . Такий результат є нормою, але мінімізує прояв можливих проблем.

Несприятливо також впливають на водне середовище речовиниазот-містить групи. Збільшення кількості таких елементів створює сприятливе середовище у воді басейну водоростей. З таким видом забруднень впораються спеціальні препарати для догляду за водою в басейні – альгіциди .

Корисно знати: коефіцієнт насиченості (величина корозійного потенціалу води) вимірюється індексом Ланжельє . Вілфред Ланжельє, доктор інституту гідромеханіки та гідравліки Ванкувера, винайшов методику обробки магістральних гідротехнічних систем на машинобудівних підприємствах. Ця праця, заснована на аналізі негативного та позитивного потенціалу гідротехнічних рідин у виробничих системах, стала основою для безлічі винаходів у галузі водопідготовки. Вимірювання за індексом Ланжельє допомагають продуктивніше обслуговувати плавальні басейни. Ця величина визначає ступінь збалансованості води під час її експлуатації. Тут враховуються важливі дані балансу:

● Вміст солей, мінералів та металів у воді (жорсткість води)

● Рівень рН води

● Загальна лужність води

● Температура води

● Наявність осаду та нерозчинених речовин у воді

● Норма хімічних реагентів для очищення басейну


Індекс Ланжельє буває негативним, позитивним та нейтральним (нульовим). Найкращим показником вважається "нейтральний" або близький до нього. Різкі відхилення у позитивну чи негативну сторону викликають водний дисбаланс, агресивність середовища та наявність опадів. Для стабілізації водної акваторії застосовується низка технологій та дезінфікуючої хімії, а також потрібне професійне обслуговування басейну. При будь-яких складностях у догляді за басейном, звертайтесь до компанії Watermart за тел.: (067) 704 54 54, (050) 722 55 99, і наші фахівці обов'язково дадуть відповідь на всі питання, що вас цікавлять, і проведуть якісне обслуговування плавального басейну "під ключ" ".

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук