Басейн із поліпропілену під ключ
Сьогодні на ринку існує більше десятка різних варіантів виконання чаші басейну, тому визначитися з вибором досить складно. Щоб бути впевненим у своєму рішенні, варто розібратися в особливостях кожного з цих видів будівництва. Нижче розглянемо плюси і мінуси поліпропіленових басейнів.
Будівництво басейну з поліпропілену передбачає попередню підготовку майданчика, що починається з планування котловану. Котлован повинен бути глибшим за чашу на 350 мм і ширше на 800-1000 мм. Наявність вільного простору по периметру дозволяє проводити роботи зі зварювання чаші та подальшого монтажу зовнішніх трубопроводів.
Після підготовки котловану укладається та утрамбовується гравійна основа висотою 200 мм. Коли попередні етапи виконані, заливається залізобетонна плита заввишки 150 мм. Габарити плити повинні перевищувати розмір чаші на 200 мм. Між поліпропіленом та шаром бетону укладається геотекстиль, який служить для захисту чаші від утворення пошкоджень.
Сама чаша виготовляється з листів поліпропілену, зварених між собою в цільну конструкцію за допомогою екструдера. Замовник може вибрати відповідний колір матеріалу. Найчастіше це синій, блакитний чи білий кольори. Роботи зі зварювання виконуються прямо на ділянці в безпосередній близькості від котловану (за наявності вільного місця). Такий метод дозволяє скоротити витрати на доставку. З зовнішнього боку поліпропіленовий басейн зміцнюється вертикальними ребрами жорсткості, розташованими з відривом 500-600 мм друг від друга, у яких розкріплюється арматурний каркас. Також у верхній частині на глибині 4-5 см монтується горизонтальне ребро жорсткості. Воно дозволяє утримувати основне навантаження на чашу басейну під час замерзання води в зимовий період або повного зливу води з басейну. Щаблі встановлюються в кутку чаші або вздовж короткого борту. Вибираючи варіант бортового розміщення сходинок, вийде чудове місце для відпочинку всією родиною або великою компанією.
Після виготовлення чаші та її встановлення на основу, басейни з поліпропілену заливаються бетоном із зовнішнього боку та паралельно наповнюються водою. Висота шару води завжди має перевищувати рівень бетону на 300-350 мм. Такий процес дозволяє уникнути деформації чаші. Заливання відбувається поетапно, протягом кількох днів, щоб бетон набув своєї міцності.
Будівництво поліпропіленових басейнів - переваги
До однозначних переваг можна віднести такі моменти:
- Термін виробництва та установки складає близько 5-10 днів, що значно швидше за монтаж бетонних і композитних чаш. І якщо в першому випадку для дотримання всіх технологічних моментів потрібно щонайменше два місяці, то в другому - чаші найчастіше виготовляються або поставляються на замовлення. У термін також входять роботи з монтажу обладнання та запуск в експлуатацію.
- Відсутність необхідності виконувати роботи з облицювання.
- Матеріал має приємну на дотик текстуру поверхні і досить гладкий, що перешкоджає накопиченню забруднень і спрощує його обслуговування.
Всі інші переваги, такі як екологічність, стійкість до хімічних препаратів та УФ-випромінювання, перепадів температур, герметичність та ін. можна однаково віднести до бетонних, композитних та збірних басейнів. Тому окремо зупинятись на них ми не станемо. Те саме стосується і теплоізоляції, адже вона залежить від додаткового утеплення чаші і більшою мірою відноситься до інших видів басейнів. Варто лише відзначити, що технології та матеріали, які застосовують при виробництвімпозитних чаш в Україні сильно відрізняються від норм Євросоюзу і ніколи б не пройшли відповідні контрольні служби і не отримали б необхідні сертифікати. Це ж стосується технологій будівництва та матеріалів, які застосовують в інших басейнах. Отже, розглядаючи різні пропозиції, варто відштовхуватися не лише від ціни, а й від рівня кваліфікації, роз'яснень різних технічних моментів та досвіду роботи тієї чи іншої компанії.
Поліпропіленовий басейн — ціна в Україні.
Повна вартість залежить від наявності або відсутності додаткового обладнання, особливостей тієї чи іншої ділянки, де буде облаштовано поліпропіленовий басейн та ін. . Аргументується це тим, що компанія, що здійснює будівництво будинку, без проблем впорається з технічним завданням і вартість буде значно нижчою порівняно з виконанням цих же робіт фірмою, яка займається басейнами.